Let's Dance 2022 Prague International Festival
Facebook Youtube Propositions Česky
Let's Dance 2021: July 21–24, 2022

Workshops 2022 - list

Table of worshops for 2022

Our workshops offer

Special price offer until April 30, 2022!

Guest stars workshops

Thursday July 21, 2022

RealMusic A-Z

čtvrtek 21. 7. 2022 18:00–20:00 (120 minut)
All levels
Václavské nám. 36 - sál 1, Praha 1
Guy Schalom

Unikátní seminář o orientální hudbě v Praze, který je vhodný nejen pro tanečnice, ale pro všechny milovníky orientální hudby! Zahraniční host Guy Schalom poprvé v Praze! Velmi inspirativní teoreticko-praktický workshop zaměřený na hudební a taneční orientální styly. Velmi ho doporučujeme tanečnicím, které budou soutěžit v rámci Let’s Dance Prague Oriental Competition s živým hudebním doprovodem! Egyptský hudebník, kapelník a hudební producent Guy Schalom vám prozradí všechny potřebné informace pro tanec s živou hudbou. Naučíte se nejen improvizovat a reagovat na hudební změny, ale především vás naučí, jak hudebníky vést a tvořit s nimi na jevišti neopakovatelné momenty. Výuka bude názorná a snadno pochopitelná! V případě potřeby bude k dispozici pomoc s překladem do češtiny.

Don’t miss this unique oriental music workshop in Prague, which is suitable for dancers, but for all oriental music lovers as well! Guy Schalom for the very first time in Prague! Theoretical and practical workshop focused on oriental music and dance. Highly recommended for dancers interested in Let's Dance Prague Oriental Competition with the live music! Egyptian musician, bandleader and music producer Guy Schalom guides you through everything you need to know about dancing to live music. Learn not only how to improvise and respond to changes in the music but also to LEAD the musicians to create unforgettable moments on stage.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Friday July 22, 2022

Saturday July 23, 2022

Kazafy style technique

sobota 23. 7. 2022 10:00–12:00 (120 minut)
All levels
Václavské nám. 36 - sál 2, Praha 1
Mohamed Kazafy

Kazafy technique&style (Všechny pokročilosti/All levels)

Je naším velkým potěšením přivítat v Praze zahraničního hosta z Egypta – Mohameda Kazafyho, sólistu slavné Reda Troupe a zakladatele úspěšné mezinárodní taneční skupiny Kazafy Troupe! Workshop se zaměřuje na taneční techniku a kombinace spojující folklór a jevištní orientální styl. U toho rozhodně musíte být!

Don't miss this opportunity to explore Mohmaed Kazafy's signature techniques and combinations connect folklore and oriental stage dance. Learn from the most amazing dance artist from Cairo, the soloist of the famous Egyptian dance group Reda Troup and Kazafy Troup leader!

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Sunday July 24, 2022

Legacy of "The Reda Troupe"

neděle 24. 7. 2022 14:30–16:00 (90 minut)
All levels
Václavské nám. 36 - sál 1, Praha 1
Mohamed Kazafy

Přednáška je určená pro všechny, kteří si potřebují utřídit myšlenky, které se týkají egyptského folklóru. Po absolvování této přednášky již budete mít jasno, co znamená styl Mahmouda Redy a jak to tedy je s interpretací jeho stylu versus egyptského folklóru, jak a kde čerpal inspiraci pro svou show. Dozvíte se také něco o historii a vzniku této slavné taneční skupiny, jejím vývoji a tanečních stylech. Mohamed Kazafy vám objasní všechny otázky, které vás zajímají.

The lecture is suitable for anyone who wants to be informed about the Egyptian folklore. You be sure about the meaning of Mahmoud Reda's style and how it is to interpret his style versus Egyptian folklore, how and where Mahmoud took the inspiration for his show. You will learn about the origins of this famous dance group, history and dance styles. Mohamed Kazafy answers all your questions you are interested in.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Oriental dance workshops

Thursday July 21, 2022

Saturday July 23, 2022

Sunday July 24, 2022

Fan veils in Spanish style

neděle 24. 7. 2022 10:00–12:00 (120 minut)
Intermediate and higher level
Václavské nám. 36 - sál 4, Praha 1
Šárka Martináková

Fantasy seminář s hedvábnými vějíři nás zavede do příběhu o tajemném mstiteli Zorovi. Příběh o zamilování, temperamentu a boji, kde dobro vítězí. Naučíte se choreografii s hedvábnými vějíři ve španělském stylu, plnou dynamiky, krásné nálady a skvělého hudebního doprovodu. Zapomeňte na starosti všedních dní a přijďte se proměnit v okouzlující tanečnici a napište si svůj příběh.

A fantasy workshop with silk fans takes us into the story of the mysterious avenger Zoro. A story about falling in love, temperament and fighting where good wins. You will learn choreography with silk fans in Spanish style. Dynamic, beautiful mood and great musical accompaniment. Forget your everyday worries and turn into a charming dancer writing your own story.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Magic veil intro

neděle 24. 7. 2022 10:00–12:00 (120 minut)
Advanced
Václavské nám. 36 - sál 2, Praha 1
Katka Derouet

Nechte se unášet na vlnách hedvábí v doprovodu dynamické orientální hudby, která vás inspiruje při tvorbě vlastního klasického mejanse stylu. Mnoho tipů a triků pro tvorbu a interpretaci tanečního příchodu na jeviště. Oslňte své publikum! Inspirující a jedinečná technika a kombinace se závojem v podání naší Kathreen! 

Let yourself be carried away on the waves of silk accompanied by dynamic oriental music that inspires you to create your own classic mejanse style. Many tips and tricks for creating and interpreting your coming to the stage. Dazzle your audience! Inspiring and unique technique and combinations with the veil by our Kathreen! 

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Modern oriental-fusion show A-Z

neděle 24. 7. 2022 12:15–14:15 (120 minut)
Intermediate and higher level
Václavské nám. 36 - sál 4, Praha 1
Anniya

Rády byste vytvořily výjimečnou a moderní choreografii v jedinečném stylu? Toužíte vyjádřit své pocity tancem na milovanou píseň? Tančete s vítězkou Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018! Naučte se zajímavé kombinace orientálního tance s moderním a scénickým tancem, ne-orientálním folklórem a dalšími styly. Inspirace pro vlastní trénink, ovládání body a face language a v neposlední řadě tipy a triky pro výběr kostýmu, líčení a celkové sjednocení s ideou vašeho tance pro tvorbu show a fusion choreografií.

Would you like to create an exceptional and modern choreography in a unique style? Do you want to express your feelings by dancing to a beloved song? Let’s dance with the winner of Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018! Learn interesting combinations of oriental dance with modern and scenic dance, non-oriental folklore and other styles. Inspiration for your own training, body and face language control, and tips and tricks for choosing a costume, make-up and great ideas for show and fusion choreography creation.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Orientální inspirace

neděle 24. 7. 2022 14:30–16:30 (120 minut)
All levels
Václavské nám. 36 - sál 4, Praha 1
Daniela Pardusová

Seznamte se s orientálním tanečním stylem! Krůček po krůčku, pomalu a trpělivě, vás Daniela seznámí se základy orientálního tance. Osvojíte si základní postavení těla a několik zajímavých kombinací se zapojením shimmy, osmiček, to vše v doprovodu ladných pohybů pažemi. Užijte si radostný tanec na působivou hudbu v krásné atmosféře.


Let’s explore the oriental dance style! Step by step, patiently, Daniela will introduce you to the basics of oriental dance. You will acquire the basic posture and several interesting combinations with the involvement of shimmy, figure eights accompanied by graceful arm movements. Enjoy joyful dance to impressive music in a beautiful atmosphere.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Other dance styles workshops

Thursday July 21, 2022

Friday July 22, 2022

Saturday July 23, 2022

Tahiti

sobota 23. 7. 2022 12:15–14:15 (120 minut)
All levels
Václavské nám. 36 - sál 2, Praha 1
Latifah

Tahitský styl vám učaruje! Vyprávějte svým tancem příběh. Tento expresivní tanec pochází z oblasti Francouzské Polynésie. Jemné a vlnivé pohyby se střídají s energickými pohyby boků za doprovodu bubnů. Skvělý způsob, jak rozhýbat a posílit spodní části těla, hlavně v oblasti pánve a boků. Krásné a ladné ruce zjemní Váš ženský projev.  

Tahitian style enchanted you! Tell your story by dancing! This expressive dance comes from French Polynesia. Gentle and wavy movements alternate with energetic hip movements accompanied by drums. A great way to agitate and strengthen your lower body, especially in the pelvis and hips. Beautiful and graceful hands soften your feminine expression.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Tribal first steps

sobota 23. 7. 2022 14:30–16:30 (120 minut)
All levels
Václavské nám. 36 - sál 4, Praha 1
Helenka Trnková

Workshop je vhodný nejenom pro pravidelné kurzistky a milovnice Tribal dance, ale prvky a kombinace zvládnou i tanečnice, které chtějí tribal teprve vyzkoušet a mají alespoň základní zkušenost s orientálním tancem. Tribal dance je charakteristický tanec, který zaujme zejména typickými kostýmy, ale i hudbou, která tanec doprovází – může být veselá a hravá i drsná a temná. Tribal si pohrává a využívá všechny smysly, kterými jsme schopni vnímat okolí.

Na festival s Vámi se těší lektorka Helenka (Lektorka s akreditací MŠMT, která v Centru Tance vede kurzy orientálního tance a tribalu již od roku 2009).

Vystoupení kurzistek lektorky Helenky na Dance of Love 2019

Let’s learn a several basic movements and signals used for improvisation performances in ITS format or in tribal dance choreographies. Dancing elements and combinations will be explained with emphasis on correct postures, transitions, position of the arms and their graceful guidance. We try to leave our comfort zones and move our limits up! The workshop is suitable not only for regular students and lovers of Tribal dance, but elements and combinations can be handled by dancers whit basic oriental dance experience. Tribal dance is a characteristic dance that attracts mainly typical costumes, but also the music that accompanies the dance - can be cheerful and playful as well as rough and dark. Tribal plays and uses all the senses we can perceive around.

ZDARMA (1 lekce )
1 lekce
ZDARMA

Sunday July 24, 2022