Let's Dance 2020 Prague International Festival

Informace o ročníku 2020

Milí příznivci Let´s Dance Prague International Festivalu, tanečnice, tanečníci, festivaloví nadšenci,

s lítostí vám oznamujeme, že v letošním roce se festival neuskuteční tak, jak jste zvyklí. I na nás dolehla současná nelehká situace, která je však zároveň i důvodem k zastavení a srovnání hodnot. Určitě stojí za to ukrojit trochu z přítomnosti, abychom mohli hledět do budoucnosti. Přejeme si, aby ji měl i náš festival. 

Letos se bude konat netradiční, 13,5. ročník, napůl u nás, napůl u vás v obýváku. (Původní, tj. 14. ročník festivalu se uskuteční 15.–18. 7. 2021.)

Moc bychom si vážili, pokud byste svoje přihlášky na příští rok nerušili (máme pro vás připraveny zajímavé bonusy - viz Často kladené dotazy k ročníku 2020), a tak podpořili naše snažení. Je to pro nás šance festival zachovat. Realizace festivalu je nikdy nekončící proces, pracujeme na něm již několik měsíců a vzhledem k tomu, že festivalové dění je závislé na cestování, jsme hodně paralyzovaní. Naší snahou ale je dodržovat všechna opatření a zamezit v maximální míře v šíření nákazy.

Letošní, tj. 13,5. ročník, se proto bude konat v omezeném rozsahu, o to více ale nabízí nové neomezené zážitky. 

Co to konkrétně znamená?

  1. Workshopy se zahraničními lektory a s vítězkami soutěže se přesouvají na příští rok. Abyste nepřišli o svá rezervovaná místa, všechny přihlášky zůstávají v platnosti.
  2. Workshopy s tuzemskými lektory se budou konat. Přihlášky zůstávají v platnosti.
  3. Program workshopů (tj. zahraniční a tuzemští hosté) pro příští rok zůstává stejný, pouze se v roce 2021 u tuzemských lektorů změní téma nebo choreografie workshopu (tzn. nemějte obavy, workshopy s tuzemskými lektory nebudou mít letos a příští rok identickou náplň). Přihlášky na workshopy se zahraničními lektory zůstávají tedy v platnosti, na workshopy s tuzemskými lektory v roce 2021 je potřeba se znovu přihlásit.
  4. Soutěž Let's Dance Prague Oriental Competition se přesouvá na příští rok. Abyste nepřišli o rezervovaná místa, všechny přihlášky zůstávají v platnosti.
  5. Soutěž Ladies Show Dance se přesouvá na příští rok, přihlášky zůstávají v platnosti.
  6. Open Dance Stage se přesouvá na příští rok, přihlášky zůstávají v platnosti.
  7. Let's Dance Show v divadle se přesouvá na příští rok, vstupenky zůstávají v platnosti.
  8. Připravujeme předtočenou „Home Let´s Dance Show 2020“ online – festivaloví lektoři pro vás připraví ze svých domovů, tanečních sálů nebo jiných míst speciální pozdrav a vystoupení. Těšit se tak můžete na jedinečnou taneční show, kterou vám v premiéře představíme v pátek 17.7. ve 20.00 a vy si ji v klidu pustíte doma v obýváku. Show vám věnujeme zdarma. V případě, že budete chtít podpořit festival a naše umělce, budete mít možnost zaslat dobrovolný příspěvek.
  9. Pro všechny, kteří se na letošní festivalové workshopy těšili stejně jako my, připravujeme „Let´s Dance workshop inspiration 2020“, speciální online balíček výukových videí (každé v délce cca 30 min.) většiny zúčastněných lektorů. Mnozí lektoři nemohou na letošní 13,5. ročník z objektivních důvodů dorazit nebo vy nemůžete dorazit za nimi. Proto vám Elena Dahabeya, Lylia Bourbia, Guy Schalom, Natálie Otáhalová, Filip Jankovič, Anniya, Dominika Němečková, Kathreen Derouet,  Karolina Štraus Idris, Shaari, Helenka Trnková, Latifah, Růženka Kunstýřová, Květa Hofnerová, Nikol Mikesková, Martina Panochová a Gabriela Posavádová lekce natočí a vy si s nimi můžete zatančit kdykoliv a kdekoliv.

Původně plánovaný 14. ročník, který se uskuteční 15.–18. 7. 2021, je otevřen, tj. můžete zasílat přihlášky na neobsazené kategorie soutěží a workshopy.

Toto období je plné změn a turbulencí, proto vycházíme z informací k dnešnímu datu. Za případné změny se předem omlouváme. Rozhodně ale nic nevzdáváme a jedeme dál. Let´s Dance!