Raushanah (Uzbekistán)

Tanci se věnuji už od dětství v roce 1996 jsem začala navštěvovat základní uměleckou školu I. V. Psoty a studovala ji až do mého nástupu na Taneční konzervatoř Brno v roce 2002. V rámci školních workshopů jsem měla možnost pracovat s Lenkou Vágnerovou, Tamasem Solymosim, Mariem Schroderem a Norou Gallovičovou. Během studia jsem účinkovala v Národním Divadle Brno a to v představeních: Louskáček, Raymonda, Korzár a nebo v divadle Reduta: Tanec od Ludvíka XIV. po break dance. Další zkušenosti jsem také získala na ProArtu a to na letních workshopech, i na víkendových seminářích klasiky, contemporary, partneringu a improvizace pod vedením Martina Dvořáka, Petra Koláře, Kataríny Vlnieškové, Jany Ryšlavé a Terezy Indrákové. Dále jsem se zúčastňovala i kurzů mimo Brno a to s Rastislavem Letenajem, Jany Letenajové, Magdalénou Mauerovou a Libuší Ovsovou.

Studium jsem ukončila maturitní zkouškou a absolutoriem, kterým jsem získala vyšší odborné vzdělání. Po škole jsem dostala angažmá v divadle J.K. Tyla v Plzni, kam jsem i nastoupila a měla možnost účinkovat v klasických i moderních představeních např.: Šípková Růženka, Louskáček, Kráska a zvíře, Zvoník od matky boží, Edit, vrabčák z předměstí, ale i v operách a operetách Turandot, Netopýr.

Tanec je mou vášní a nikdy jsem se nebránila zkoušet další taneční styly. Prostřednictvím nejrůznějších letních škol a seminářů, kterých bylo nesčetně mnoho jsem vyzkoušela vše od street dance až po brazilské a kubánské tance. Mým velkým koníčkem se stal orient nebo-li břišní tance. Vzdělávám se jak u zahraničních lektorek, tak u lektorek z Centra Tance.


Lekce v rámci Let's Dance:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/htdocs-roots/htdocs/www-letsdance-cz/htdocs/www/2014/cz_lektori.php on line 223
Datum Název lekce Pokr. Doba Místo