Let's Dance 2010 Prague International FestivalMaster TeachersVideosoutěž


Master Teachers

Yousry Sharif (USA / Egypt)
Aida Nour (Egypt)
Rachel Brice (USA)
Serkan Tutar (Turecko / Belgie)
Amparo Núñez (Chile)
Jana Ruzickowa (Švýcarsko)

Aida Nour

Egypt

Další uznávaná osobnost orientálního tance poprvé v České republice!
Původem z Alexandrie v Egyptě, Aida Nour začala svoji taneční kariéru v folklórní skupině Alexandria Troupe. Po svém přesunu do Káhiry se stala tanečnicí vyhlášené skupiny Reda Troupe. Také si vybudovala hvězdnou kariéru sólové tanečnice, která působila v mnoha vyhlášených hotelích v orientálním světě.
V současné době je Aida vyhledávanou a světoznámou instruktorkou orientálního tance. Taktéž je jedním z hlavních organizátorů světoznámého Nile Group Festivalu.
Aida povede 4 taneční semináře v rámci Let's Dance Festivalu 2010 v Praze. Taktéž se zúčastní představení „Oriental Gala“ v sobotu 24.7.2010 a soutěže pro profesionální orientální tanečnice a skupiny v pátek 23.7.2010.

Další informace a příhlášky na semináře...


Rachel Brice - Královna tribalu

USA

Rachel Brice se narodila v Californii, v San Franciscu. Je současnou představitelkou tanečního stylu Tribal, který vznikl v San Franciscu. Je uměleckou ředitelkou a choreografkou The Indigo Belly Dance Company a vystupuje se skupinou Bellydance Superstars. Vystupuje od roku 1990, natočila mnoho vystoupení na Bellydance Superstars DVDs a vystupovala v řadě televizních pořadů po celém světě. Jako lektorka natočila Rachel Brice instruktážní videa jógy a orientalního tance, pořádá workshopy ve Spojených státech a v Evropě. Vyučuje rovněž jógu a orientální tanec pro studia Pixar.
Představovat jednu z nejznámějších tváří tribal dance, Rachel Brice, se zdá být téměř směšné. Snad neexistuje jediná tanečnice tribalu, která se s tímto jménem nesetkala. Rachel Brice je jednoduše současnou „Královnou tribalu“.
Je známá nejen pro svoji vynikající taneční techniku, ale i pro svoje jedinečné pedagogické schopnosti.

Další informace a příhlášky na semináře...


Amparo Núñez

Chile

Tanečnice, choreografka a lektorka flamenca je chilského původu, která působí jako tanečnice i pedagog v mnoha zemích, např.: Anglie, Francie, Německo, Afrika, Chile, minulé sezony i v České republice.
V České republice též koncertovala se skupinou Peňa Flamenca, jejíž je spoluzakládajícím členem, a nyní hostujícím. Vzdělání získala v Chile, USA, Mexiku, Argentině a ve Španělsku, kde studovala u Marii Magdaleny, Hennri Burgase a Maximo Hita.
Spolupracuje s TV a Filmem. Jako tanečnice vystupovala v různých zemích a mimo jiné též v Arabských emirátech. Má výbušný taneční projev a ovládá též velmi dobře techniku točivých prvků "Zapateado" a hru na kastaněty. Její semináře jsou vždy jakýmsi nakopnutím vpřed.

Další informace a příhlášky na semináře...

Yousry Sharif

Egypt

Kiritici na celém světě se shodují, že Yousry Sharif je jedinečný a excelentní choreograf, tanečník a učitel, který ačkoliv se drží Egyptských tradicí, vytvořil pozoruhodný prostor pro projev v orientální m tanci. Jeho pronikavá schopnost ve vnímání hudby a pohybu je naprosto nenapodobitelná.
Yousry Sharif je osobnost s nepřekonatelným charizmatem.

Yousry Sharif ovlivňuje vývoj klasického orientálního tance nemalým způsobem. Cestuje po celém světě a kdekoliv se nachází zanechává za sebou stopy geniality a nadšené tanečníky.
Yousry se narodil v Káhiře a za svoji dlouhou kariéru spolupracovat s nejznámějšími úmělci, jako např. Nagwa Fouad, Hassan Afifi, Mohamed Khalil a Warda. V roce 1981 se přestěhoval do New Yorku, kde založil „Egyptian Academy of Oriental Dance“, která do dneška stálým zdrojem vzdělávání a inspiraci pro tanečníky z celého světa.
Yousry Sharif povede porotu v soutěži pro profesionální orientální tanečnice a skupiny v rámci Let's Dance Festival 2010, v pátek 23.7.2010.

Další informace a příhlášky na semináře...


Serkan Tutar

Turecko / Belgie

Serkan Tutar, je původem z Turecka, ale žije a působí v Belgii. Serkan patří mezi mezinárodně uznávané mužské tanečníky orientálního tance. V roce 2008 vyhrál cenu „Male Bellydancer of the World“. Orientálnímu tanci, nejen tureckému stylu, se věnuje od dětských let.

Další informace a příhlášky na semináře...


Jana Ruzickowa

Švýcarsko

Jana Ruzickowa je zakladatelka a ředitelka taneční školy Jana Dance Center ve Švýcarsku.
Její taneční škola je zaměřena na výuku dětí i dospělých v různých tanečních stylech např. flamenco, jazz, africké tance, orientální tanec, hip hop nebo balet.

Zabývá se tancem již 30 let. Svou taneční průpravu začala v šesti letech. K jejím učitelům patřili: paní Aubreachtová, Taneční konzeravatoř Praha, Frank Towen (americký step).
V Čechách vystupovala v divadle E.F. Buriana a Jiřího Wolkera.
Její práce v Prago Concertu ji naučila poznávat svět a světové tanenčí scény, na svých stážích zavítala například do Afgánistánu, Indie, Egypta, Španělska ad.

Představila se v několika muzikálech: West Side Story, Cotton Club, Duke Ellington ad.
Podílela se na několika televizních show ve Švýcarsku.

Další informace a příhlášky na semináře...