Let's Dance 2010 Prague International FestivalMaster TeachersVideosoutěž


Let's Dance 2010 - semináře, taneční show, soutěže, přehlídky...

Festival
Mezinárodní taneční festival Let’s Dance Prague International Festival je jedním z největších svého druhu ve střední Evropě. V letošním roce se připravuje jubilejní 5. ročník, který tradičně doplní a zpestří letní kulturní nabídku v centru Prahy a přiláká návštěvníky z celé České republiky i ze zahraničí.


Novinky festivalu
Let's Dance 2010 Prague International Festival s sebou přináší několik novinek. Jsou to Open-air taneční scéna, taneční semináře zumby nebo Festivalová karta, která Vám umožní získat slevy u partnerů festivalu, v internetových obchodech i na další letní taneční aktivity.


Cíle festivalu
Cílem festivalu je zprostředkovat setkání s tanečními mistry nejen tanečníkům-profesionálům, ale zejména přiblížit různé taneční styly široké laické veřejnosti tak, aby se mohla s tancem seznámit nejen pasivně v rámci doprovodných akcí, ale hlavně, aby si návštěvníci festivalu mohli různé taneční styly v rámci řady seminářů vyzkoušet.
Zahraniční taneční odborníci
Zahraniční taneční odborníci dodávají festivalu punc jedinečnosti a kvality a jsou bezesporu největším lákadlem.

Pozvání na jubilejní ročník přijala tanečnice, lektorka, choreografka a zakladatelka stylu tribal fusion Rachel Brice (USA), která v předchozím ročníku zaujala a její semináře měly velký úspěch.

Stejně jako Serkan Tutar (Turecko / Belgie), nositel titulu „Male Bellydancer of the World 2008“, který okouzlil účastníky loňského festivalu.

Po dvou letech poctí festival účastí lektorka a známá tanečnice flamenca Amparo Núñez (Chile).

V premiéře se na festivalu představí tanečnice, lektorka a majitelka taneční školy Jana Ruzickowa ze Švýcarska s pestrým gypsy dance a filmovým bollywoodským tancem.

Jméno Aida Nour (Egypt) není nutné v kruzích orientálního tance dlouze představovat. Aida je mezinárodně uznávaná lektorka, tanečnice a choreografka, která do Prahy přijede vůbec poprvé v rámci festivalu Let's Dance.

Exklusivním hostem je tanečník, choreograf a lektor orientálního tance Yousry Sharif (Egypt / USA), který předává své bohaté zkušenosti na seminářích pořádaných po celém světě a v rámci festivalu Let's Dance se o ně podělí ve čtyřech seminářích. Zasedne též v porotě taneční soutěže profesionálů.
Program festivalu zahrnuje především taneční semináře pod vedením zahraničních, ale i tuzemských tanečních mistrů. V centru Prahy se během čtyř dní bude konat řada tanečních seminářů různých tanečních stylů a pokročilostí, které doplňuje videosoutěž, soutěž profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci a dva večerní taneční programy.

Festival Let’s Dance chce podporovat tanec jako pohybovou aktivitu mezi širokou veřejností, zároveň si klade za cíl vzdělávat tuzemské taneční odborníky a představovat jim špičkové taneční mistry z celého světa. Programová skladba festivalu, tak jak je již ověřena předchozími ročníky, umožňuje tyto cíle naplňovat.

Pořadatelem akce je společnost Allstar Group s.r.o. a uměleckým garantem je její taneční divize, která působí na trhu pod obchodní značkou Centrum Tance.