Let's Dance - Prague International Festival - Noc tancůNoc tanců

samba - salsa - flamenco - street dance - bollywood - indický tanec - flirt dance - latina

Divadlo Blaník, pátek 25. 7. 2008 20:00 hod

Novinkou a zároveň první akcí doprovodného programu 3. ročníku Let's Dance festivalu byla páteční Noc tanců. Více jak 400 diváků sledovalo vystoupení téměř padesáti účinkujících, kteří předvedli taneční choreografie sestavené speciálně pro tento večer. Hvězdou večera byla chilská tanečnice Amparo Núñez, která korunovala svým flamencem obě části večerního programu.

Tisková zpráva z průběhu večera.
Barevná Noc tanců otevřela doprovodný program festivalu Let's Dance 2008!

Novinkou a zároveň první akcí doprovodného programu 3. ročníku Let's Dance festivalu byla páteční Noc tanců. Více jak 400 diváků sledovalo vystoupení téměř padesáti účinkujících, kteří předvedli taneční choreografie sestavené speciálně pro tento večer. Hvězdou večera byla chilská tanečnice Amparo Núñez, která korunovala svým flamencem obě části večerního programu.

Diváci, kteří se nechali zlákat do pražského divadla Blaník, shlédli v pátek 25. července pestrý a barevný taneční mix různých tanečních stylů v podání sólistů, menších i větších skupin.


V programu se představil i David Leden ze Sokolova - výherce festivalové videosoutěže v kategorii street dance solo, který sklidil nejen velký potlesk diváků, ale odnesl si i cenu:
- Kilometrickou banku na 2000 km, kterou věnoval zákaznický program Českých drah - ČD Bonus
- nejnovější tříjádrový procesor AMD Phenom 8450
- sportovní tašku značky Puma
- poukaz na taneční kurz Centra Tance v hodnotě 2500 Kč


a jako vítěz se mohl představit právě na taneční exhibici Noci tancůPrvní polovinu programu zahájilo rozverné taneční vystoupení hip hopové poloprofesionální skupiny A-Force, která se představila ve složení Radek Strašík, Eva Severinová, Hana Machátová, Dominika Horová, Zuzana Závodná a Nikola Palacová.


Skupinu vystřídala stepující zdravotní sestřička Lucie Marešová…


…a tóny vážné hudby vystřídaly rytmy brazilské samby v podání v podání Jany da Conceição a Anivalda Mota da Conceição.


Taneční manželský pár vystřídala velká skupinová formace, která pod vedením a v choreografii Mirky Gebouské zatančila nový styl Hot Indi Pop, který v sobě mísí prvky Bollywoodu, hip hopu, clip dance a dalších moderních pohybových forem. Divákům se představily Mirka Gebouská, Lucka Gebouská, Pavlína Dušková, Vendulka Pánková, Jana Bendová, Aneta Ambrožová, Zlatka Palkovičová, Petra Tothová, Jitka Kovářová, Helena Orcígrová, Helena Vítková, Jana Procáková, Štěpánka Lišková, Michaela Krocová, Daniela Sýkorová, Zuzana Simandlová, Jitka Hejlová, Leona Sulimenková, Hedvika Bartošová, Pavla Častoralová a Kateřina Krocová.


Tanečnice Michaela Vrabcová vystupuje pravidelně na mezinárodních salsa festivalech a divákům předvedla, že i párový tanec se dá líbivě tančit sólově.


Sólistku vystřídala skupina Alegrías - J. Drozdová, A. Němčanská, L. Uchytilová - která zatančila Sevillanas, folklorní tanec s kastanětami v choreografii prof. T. Krištůfkové.


Folklór vystřídal moderní a rytmický break dance, který předvedla část skupiny Pentifull breakers, která se může chlubit mnoha domácími i mezinárodními tanečními úspěchy.


Chlapce střídaly smyslné dámy - Eva Procházková a Kateřina Zezulková, které předvedly spojení nového tanečního stylu flirt dance s prvky orientálního tance.

A opět přišla na řadu velká formace, která tentokráte předvedla folklórní tanec z oblasti Panjabu. Na jevišti se v choreografii Mirky Gebouské představily Mirka Gebouská, Jitka Kovářová, Michaela Krocová, Štěpánka Lišková, Jana Procáková, Helena Vítková, Helena Orcígrová, Zuzana Simandlová, Petra Tothová, Pavlína Dušková, Zlatka Palkovičová, Aneta Ambrožová a Jana Bendová.

Závěr první poloviny patřil zahraničnímu hostu - chilské tanečnici, choreografce a lektorce flamenca Amparo Núñez a jejímu sólovému ohnivému flamencu.


Druhou polovinu večera zahájilo scénické taneční číslo James Bond v akci, které v choreografii Šárky Martinákové a Jana Adámka předvedly lektorky Centra Tance Brno - Katka Krejčová, Lada Janáčková, Veronika Šandrovičová, Monika Košárková, Šárka Martináková, Andrea Keilová, Milena Vyparinová, Renata Pokorná, Lenka Zychová, Lenka Šváchová a herec a moderátor večera Jan Adámek.

Scénický tanec střídalo duo M´n´M, které do své salsy zařazuje i akrobatické prvky.


Samba axé, která následovala v podání Jany da Conceiç?o a Anivalda Mota da Conceiç?o, byla remixem známé lambady. Samba axé je charakteristická svými choreografiemi, které vyjadřují text a atmosféru písní.


A opět se diváci mohli pokochat trochu lechtivým vystoupením Petry Fischerové, Šárky Tomanové a Terezy Fayové v tanečním stylu aerobic striptease, který je jednou z forem flirt dance.

Autorkou choreografie dalšího vystoupení ve stylu hip hop je Klára "Angeé" Svobodová, která studovala v New Yorku v Broadway Dance Centre. Vystoupení Hip Hop a Dance Hall si zatančila si spolu s Klárou Moravuszovou a Andreou Fuzziovou.


Choreografie na píseň Aja Nachle - v anglickém překladu Let's Dance - byla ukázkou tanečního stylu bollywood. Zatančily ji Mirka Gebouská, Lucka Gebouská, Pavlína Dušková, Vendulka Pánková, Tereza Karpíšková, Jana Bendová, Aneta Ambrožová, Zlatka Palkovičová, Petra Tothová, Jitka Kovářová, Martina Kubíková, Martina Kouláková, Jitka Hejlová, Daniela Sýkorová, Zuzka Simandlová, Johana Petrlová, Jana Procáková, Kateřina Krocová a Pavla Častoralová.


Flirt dance - nový a momentálně velmi populární taneční styl a inspirace koncertním vystoupením popových hvězd - to byla choreografie Naughty Girl - kterou zatančily Eva Procházková, Katka Zezulková, Šárka Tomanová, Johanka Řezníčková, Simona Bogrová a Lucie Matalová.

Svůdný tanec vystřídalo hip hop show v podání skupiny A-Force ve složení Radek Strašík, Eva Severinová, Hana Machátová, Dominika Horová, Zuzana Závodná a Nikola Palacová. Předvedli různé hip hopové styly.


Večerní program gradoval ke konci. Na jevišti se naposledy představila velká formace bollywoodských tanečnic. Hravou, veselou a pestrou choreografii s názvem Chori pe chori zatančily Mirka Gebouská, Lucka Gebouská, Pavlína Dušková, Vendulka Pánková, Tereza Karpíšková, Jana Bendová, Aneta Ambrožová, Zlatka Palkovičová, Petra Tothová, Jitka Kovářová, Martina Kubíková, Martina Kouláková, Jitka Hejlová, Daniela Sýkorová, Zuzka Simandlová, Johana Petrlová, Jana Procáková a Kateřina Krocová.


Bollywood naposledy vystřídal flirt dance, který všechny přenesl do pařížského kabaretu Moulin Rouge ve chvíli, kdy se dámy v podání Evy Procházkové, Katky Zezulkové, Šárky Tomanové, Johanky Řezníčkové, Simony Bogrové a Lucie Matalové, připravují na svoje večerní představení pod "dohledem" Kateřiny Krejčové.

I závěr druhé poloviny patřil zahraničnímu hostu - chilské tanečnici, choreografce a lektorce flamenca Amparo Núñez, která zatančila flamenco.


Na úplný závěr pozval moderátor večera Jan Adámek více jak 40 vystupujících, které diváci ocenili potleskem.NOVINKA v programu festivalu - jedinečná taneční exhibice profesionálních tanečníků samby, salsy, hip hopu, flamenca, moderního tance, bollywoodu a řady dalších.

V programu se představí zahraniční chilská tanečnice Amparo Núñez, která tančí a vyučuje flamenco v mnoha zemích. Diváky čeká pestrá směs stylů, tanců i tanečníků, speciální choreografie jen pro tento večer. Kromě tanečnice a choreografky Amparo Núñez vystoupí též řada sólistů a skupiny A-force, Pentifull breakers, Alegrias.

Moderátor: Jan Adámek

Vstupenky: 350,-, 280,-, 200,- (50% SLEVA pro studenty, důchodce a děti do 15 let)

Vstupenky: plánek hlediště


Noc tanců - Program

Toys Time skupina A-Force
vystupují Radek Strašík, Eva Severinová, Hana Machátová, Dominika Horová, Zuzana Závodná, Nikola Palacová
Osudová choreografie Lucie Marešová
sólo step Lucie Marešová
A incrivel bateria choreografie Jana da Conceição
Brazilská samba v podání Jany da Conceição a Anivalda Mota da Conceição
Don't touch me choreografie Mirka Gebouská
Mirka Gebouská, Lucka Gebouská, Pavlína Dušková, Vendulka Pánková, Jana Bendová, Aneta Ambrožová, Zlatka Palkovičová, Petra Tothová, Jitka Kovářová, Helena Orcígrová, Helena Vítková, Jana Procáková, Štěpánka Lišková, Michaela Krocová, Daniela Sýkorová, Zuzana Simandlová, Jitka Hejlová, Leona Sulimenková, Hedvika Bartošová, Pavla Častoralová, Krocová Kateřia
Ladies Styling choreografie Michaela Vrabcová
sólo Michaela Vrabcová
Sevillanas s kastanětami choreografie Táňa Krištůfková
tančí J. Drozdová, A. Němčanská, L. Uchytilová - skupina Alegrías
Break Dance exhibition Pentifull breakers
vystupují Otys, Mike, Honza, Saša, Mates …
Beautiful Liar choreografie Eva Procházková
Lektorky Flirt Dance Centrum Tance - Katka Zezulková a Eva Procházková
Bhangra choreografie Mirka Gebouská
Mirka Gebouská, Jitka Kovářová, Michaela Krocová, Štěpánka Lišková, Jana Procáková, Helena Vítková, Helena Orcígrová, Zuzana Simandlová, Petra Tothová, Pavlína Dušková, Zlatka Palkovičová, Aneta Ambrožová, Jana Bendová
Flamenco sólo Amparo Núñez choregrafie Amparo Núñez
tančí Amparo Núñez

Přestávka30 minut


James Bond v akci v choreografii Šárky Martinákové a Jana Adámka
Lektorky Centra Tance Brno - Katka Krejčová, Lada Janáčková, Veronika Šandrovičová, Monika Košárková, Šárka Martináková, Andrea Keilová, Milena Vyparinová, Renata Pokorná, Lenka Zychová, Lenka Šváchová
Salsa L.A. - Chico choreografie Michaela Vrabcová a Milan Zukal
duo M'n'M - Michaela Vrabcová a Milan Zukal
Chorando se foi choreografie Jana da Conceição
Samba axé v podání Jany da Conceição a Anivalda Mota da Conceição
Gimme More choreografie Eva Procházková
Lektorky Flirt Dance Centrum Tance - Petra Fischerová, Šárka Tomanová, Tereza Fayová
Hip Hop and Dance Hall choreografie Angeé Klára Svobodová
skupina Les Filles - Klára Moravuszová, Angeé Klára Svobodová, Andrea Fuzziová
Aaja Nachle choreografie Mirka Gebouská
Mirka Gebouská, Lucka Gebouská, Pavlína Dušková, Vendulka Pánková, Tereza Karpíšková, Jana Bendová, Aneta Ambrožová, Zlatka Palkovičová, Petra Tothová, Jitka Kovářová, Martina Kubíková, Martina Kouláková, Jitka Hejlová, Daniela Sýkorová, Zuzka Simandlová, Johana Petrlová, Jana Procáková, Kateřina Krocová , Pavla Častoralová
Naughty Girl choreografie Eva Procházková
Lektorky Flirt Dance Centrum Tance - Eva Procházková, Katka Zezulková, Šárka Tomanová, Johanka Řezníčková, Simona Bogrová, Lucie Matalová
Hip Hop show skupina A-Force
vystupují Radek Strašík, Eva Severinová, Hana Machátová, Dominika Horová, Zuzana Závodná, Nikola Palacová
Chori pe chori choreografie Mirka Gebouská
Mirka Gebouská, Lucka Gebouská, Pavlína Dušková, Vendulka Pánková, Tereza Karpíšková, Jana Bendová, Aneta Ambrožová, Zlatka Palkovičová, Petra Tothová, Jitka Kovářová, Martina Kubíková, Martina Kouláková, Jitka Hejlová, Daniela Sýkorová, Zuzka Simandlová, Johana Petrlová, Jana Procáková, Kateřina Krocová
Lady Marmelade choreografie Eva Procházková
Lektorky Flirt Dance Centrum Tance - Eva Procházková, Katka Zezulková, Šárka Tomanová, Johanka Řezníčková, Simona Bogrová, Lucie Matalová, Luboš Mlýnek
Flamenco FIRE choreografie Amparo Núñez
Amparo Núñez

Několik obrázků z minulých ročníků (klikněte pro větší fotografii):


Let's Dance 2007

Let's Dance 2007

Let's Dance 2007

Let's Dance 2007

Let's Dance 2007

Let's Dance 2007

Let's Dance 2007

Let's Dance 2007