Let's Dance - Prague International Festival - Gala večer hvězdGala večer hvězd

Divadlo Blaník, neděle 27. 7. 2008 20:00 hod


Slavnostním vyvrcholením letošního třetího ročníku festivalu Let´s Dance 2008 byl Gala večer hvězd, který včera v divadle Blaník shlédlo více jak 400 diváků. Program byl nabitý profesionálními výkony, které jistě nezklamaly očekávání všech v sále.

Tisková zpráva z průběhu večera.Slavnostním vyvrcholením letošního třetího ročníku festivalu Let's Dance 2008 byl Gala večer hvězd, který v divadle Blaník shlédlo více jak 500 diváků. Program byl nabitý profesionálními výkony, které jistě nezklamaly očekávání všech v sále.

Večerní program zahájilo vystoupení Fantasy Fusion s hedvábnými vějíři, které probudilo temný sál a ve kterém se představily tanečnice Hanka Vorlíčková, Dorotka Kajfoszová, Pavlína Dušková, Jana Křížková a Věra Lněníčková.
Pak přivítal moderátor všechny přítomné v sále a pozval na jeviště vítězku loňského ročníku soutěže profesionálních tanečnic v orientálním tanci, tanečnici a herečku Katku Krejčovou, která předvedla nádherné baladi v kabaretní podobě.

Katku střídala na jevišti jedna ze zahraničních hvězd - americká choreografka a tanečnice Jillina, která v první polovině večera zatančila vlastní choreografii s názvem Oriental fusion.
Další vystoupení bylo malým překvapením pro všechny v sále. V programu bylo místo vyhrazené pro skupinu, které porota letošního 2. ročníku soutěže profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci udělila divokou kartu. Možnost vystoupit na Gala večeru po boku hvězd získala košická skupina Šeherezáda.
Skupinu vystřídala sólistka Karolina Idrisová - jedna z nejlepších českých orientálních tanečnic, která získala nejedno ocenění i na mezinárodním poli - s dramatickou skladbou El Atlal.
Karolina Idrisová je nejen tanečnicí a hlavní lektorkou Centra Tance, ale vede i taneční skupinu MataHari Group, kterou dovedla na červnovém festivalu v Berlíně k 3. místu. Úspěchy sklízely i další tanečnice. V kategorii amatérů se umístily: Monika Košárková na 1. místě, Hanka Vorlíčková na 2. místě a Věra Lněníčková na 3. místě. Šárka Martináková se prosadila v kategorii profesionálů, kde obsadila krásné 3. místo a velkým úspěchem bylo umístění skupiny MataHari Group na 3. místě v kategorii skupin.
A po úspěších nastoupila další hvězda - charismatický egyptský tanečník Osmama Emam, který zatančil núbijský tanec v sólovém provedení.
Letošního ročníku soutěže profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci, který se konal v rámci festivalu Let's Dance 2008 se zúčastnilo 12 skupin a 11 sólistek. Divokou kartu poroty v kategorii sólista získala tanečnice z Polska - Samira, která zatančila klasické raks sharqi.
Pro milovníky netradičních tanečních spojení bylo připraveno speciální vystoupení - fúze klasického flamenca a orientálního tance v podání skupiny Alegrías a orientálních tanečnic Hanky Vorlíčkové, Lucie Coufalové a Karoliny Idrisové.První polovinu večera zakončilo energické vystoupení Lubny Emam, která předvedla klasický orientální tanec "Arosty" tak, jak se tančí přímo v Káhiře.
Po přestávce byl prostor vyhrazen vítězům 2. ročníku soutěže profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci, která se konala v sobotu večer v divadle Blaník. Na pódium se jako vítěz v kategorii sólistka vrátila polská tanečnice Suraiya (Szymala Eva)…
…a vítězem kategorie skupin se stala MataHari Group, která tančí pod pražským Centrem Tance a vedením Karoliny Idrisové.
Ve svém druhém vystoupení předvedla půvabná Jillina klasický orientální tanec.V rámci letošního ročníku festivalu Let's Dance byla vyhlášena videosoutěž, do které bylo zasláno více než 50 příspěvků. V kategorii orientálních tanců vybrala mezinárodní porota ve složení Osmama Emam (Egypt) a Beata a Horacio Cifuentes (Berlin) v kategorii sólistů tanečnici Janu Koukalovou, která tančila pod uměleckým jménem Květinka a v kategorii skupin pražskou MataHari Group.
Výherci získali: sportovní tašku značky PUMA, zákaznický program Českých drah ČD Bonus věnoval oběma kilometrickou banku na 2000 km a Centrum Tance věnovalo pokázku na kurzy v hodnotě 2 500 Kč.

Ceny předala Marketingová manažerka Centra Tance Daniela Sotáková.

Po krátké vsuvce a předání cen se divákům Gala večera hvězd představila chilská choreografka a tanečnice flamenca Amparo Núñez, její ohnivé a dynamické flamenco bylo ozdobou jak páteční taneční exhibice - Noci tanců - tak i nedělního Gala večera.Pak už se celý sál těšil na duet, který zatančili Karolina Idrisová a Osama Emam. Jejich Iskandarani - koketní, veselý a hravý tanec - byl osvěžujícím zážitkem.
Hvězdy vystřídala další hvězda. Závěrečné vystoupení americké tanečnice Jilliny sledovali diváci se zatajeným dechem. Taneční figury ve stoje i vleže se šavlí na hlavě byly opravdovým zážitkem.V posledním sólovém vystoupení zatančila Lubna Emam dynamické baladi, které je pro tuto tanečnici typické a kterému předchézel tanec "Melaya laf" v káhirskem stylu.
Tradičně patří závěr večera skupině lektorek Centra Tance, která doprovází zahraničního hosta, nejinak tomu bylo i letos. Gala večer a v podstatě i 3. ročník festivalu Let's Dance ukončilo hravé a veselé "Saidi" - tanec s hůlkami v podání Šárky Martinákové, Doroty Kajfoszové, Vendulky Pánkové, Majky Stránské, Evy Hlávkové, Lady Janáčkové a Osamy Emama.


Večer vyvrcholil závěrečným nástupem.Gala večer hvězd je exklusivní taneční exhibice profesionálních tanečníků, zejména orientálního stylu. V programu vystoupí zahraniční taneční hosté festivalu: Lubna Emam (Egypt), Jillina (USA), Osama Emam (Egypt) a Amparo Núñez (Chile). Představí se i vítězná tanečnice a skupina z profesionální soutěže v orientálním tanci, pořádané v rámci festivalu, a řada dalších.


Umělecká supervize: Lubna Emam (Egypt)
Scénář a dramaturgie večera: Karolina Idrisová
Moderátor: Dominik Arte
Hudební doprovod: Orientální hudba použitá na akci pochází z dílen společností ARC a Oriental Fantasy.


Program Gala večera


20:00
Úvodní vystoupení - Fantasy Fusion skupina pražských lektorek Centra Tance
tanec s hedvábným vějířem předvedou Hanka Vorlíčková, Dorotka Kajfoszová, Pavlína Dušková, Jana Křížková a Věra Lněníčková
Baladi Cabaret Katka Krejčová
zatančí vlastní choreografii
Oriental fusion Jillina (USA)
zatančí vlastní choreografii
Skupinové vystoupení držitelé divoké karty
zatančí skupina, které na profesionální soutěži v orientálním tanci nejvíce zaujala porotu
"El Atlal" - klasický orientální tanec Karolina Idrisová
 
Núbijský tanec Osama Emam (Egypt)
 
Sólové vystoupení držitel divoké karty
zatančí sólista, který na profesionální soutěži v orientálním tanci nejvíce zaujal porotu
Fúze klasického flamenka a orientálního tance Hanka Vorlíčková, Lucie Coufalová, Karolina Idrisová a skupina Alegrías
"Arosty" - klasický orientální tanec Lubna Emam (Egypt)
 

Přestávka


30 minut

21:30
Sólové vystooupení Vítěz kategorie sólista
vystoupení výherce profesionální soutěže v orientálním tanci
Skupinové vystoupení Vítěz kategorie skupina
vystoupení výherce profesionální soutěže v orientálním tanci
Drum solo Jillina (USA)
 
Flamenco Amparo Núñez (Chile)
 
Iskandarani Osama Emam (Egypt) a Karolina Idrisová
 
Klasický orientální tanec Jillina (USA)
 
Melaya laf/baladi Lubna Emam (Egypt)
 
Saidi Osama Emam a lektorky Centra Tance
tančí Osama Emam (Egypt) a lektorky Centra Tance: Šárka Martináková, Dorota Kajfoszová, Vendulka Pánková, Majka Stránská, Eva Hlávková a Lada Janáčková

Několik obrázků z minulých ročníků (klikněte pro větší fotografii):


Shamadan
Let's Dance 2007

Jillina
Let's Dance 2007

Shereen
Let's Dance 2007

Hearn Gadbois
Let's Dance 2007

Rena Milgrom
Let's Dance 2007

Layali al Shark
Let's Dance 2007

Osama Emam
Let's Dance 2007

Lubna Emam