Let's Dance - Prague International Festival - Harmonogram
Tiskové zprávy

Let´s Dance (TZ 06_08_13)

Nedělní taneční párty v klubu Tropison ukončila 1. ročník mezinárodního tanečního festivalu Let´s Dance 2006 Prague International Festival.
Od čtvrtka do neděle se na workshopech a seminářích vedených řadou zkušených lektorek z tuzemska i zahraničí vystřídalo více jak 400 tanečnic. Největší zájem byl o semináře pod vedením americké lektorky a tanečnice Jilliny, na které se sjely amatérské i profesionální tanečnice z celé Evropy a dokonce až z Venezuely.
Mimo seminářů se uskutečnilo sobotní tančení na Open air scéně na Střeleckém ostrově, kde více jak 400 diváků tleskalo vystoupením finalistek soutěže o titul MISS ORIENT 2006, historickým a cikánským tancům v podání skupiny Fabien, karnevalové sambě a scénickému tanci a mnoha dalším vystoupením tanečních škol a studií z celé České republiky.
Vrcholem čtyřdenního festivalového programu byl sobotní GALAVEČER HVĚZD v Městské knihovně v Praze, který se stal doposud největší akcí věnovanou orientálnímu tanečnímu umění v České republice. Diváci se zatajeným dechem sledovali jedno úžasné taneční vystoupení za druhým. Hlavní host festivalu - tanečnice Jillina z USA - se představila pražskému publiku ve čtyřech sólových vystoupeních a sklidila zasloužený dlouhotrvající potlesk. Tři hodiny naplněné krásou, ženskostí, exotikou a tancem v interpretaci těch, které patří ke světové špičce - to byl GALAVEČER HVĚZD 12.8.2006.


Fotografie v tiskovém rozlišení:


Finalistky MISS ORIENT

Malika Bakbouk a Hermina Vucevic (FR) v úvodním vystoupení večera

Městská knihovna 12.8.06

Orientální bazar Střelecký ostrov 12.8.06
 

Orientální tanec na Střeleckém ostrově 12.8.2006

Skupina El Raks Sá-el Brno

Skupina Shatura (SK)

Skupina W8
 

Střelecký ostrov 12.8.2006

Taneční skupina FABIEN Praha

Workshop

Workshop
 

Závěrečné defilé GALAVEČERA 12.8.06

Taneční party v klubu Tropison 12.8.06


Informace o druhém ročníku festivalu Let's Dance naleznete zde