Partneři:





Mediální partneři:

2. ročník soutěže profesionálních tanečnic

Divadlo Blaník, sobota 26. 7. 2008 20:30 hod

Vítězové soutěže Vítězové soutěže: Suraiya (Szymala Eva) - Polsko a Matahari Group - ČR

Výsledky soutěže:

Kategorie sólista:
  • 1. místo: Suraiya (Szymala Eva), Polsko
  • 2. místo: Zychová Lenka, Česká republika
  • 3. místo: Siri Ydstie, Norsko

Speciální ocenění Divoká karta pro vystoupení na Gala večeru hvězd:
  • Samira (Ania Mendak), Polsko
Kategorie - skupina:
  • 1. místo: Matahari Group (Dorota Kajfoszová, Lea Váňová, Pavla Lédlová, Krisýna Lédlová, Lucie Coufalová, Marta Morávková, Martina Fruhbauerová, Dana Kneřová, Michaela Dolejšová, Veronika Ešnerová, Hanka Vorlíčková, Věra Lněníčková, Tereza Blažková, Tereza Kmínková, Karolina Idrisová, Pavla Holcová, Jana Schweinerová) - rozhovor s členkami vítězného týmu Matahari Group
  • 2. místo: Wardah El Shareef (Vznešené růže) (Zdeňka Tvrdíková, Shareefa Eva Hlávková, Warda Petra Kordíková, Lenka Dušková)
  • 3. místo: Soleila (Kateřina Zezulková, Eva Procházková)

Speciální ocenění Divoká karta pro vystoupení na Gala večeru hvězd:
  • Šehrezáda - Slovenská republika (Lucia Demjanová, Hana Havierová, Eva Mantičová, Alena Matiová, Galina Oščipová, Barbora Šutaková)

Reportáž

Stejně jako v loňském ročníku i letos ozdobila festival Let's Dance 2008 soutěž profesionálních tanečnic raks sharqi. Novinkou letošního ročníku byla velmi atraktivní soutěž skupin.
Do tanečního klání se zapojily tanečnice z České republiky, Slovenska, Slovinska, Polska a Srbska.

Před odbornou porotou ve složení Jillina (USA), Lubna Emam (Egypt), Osama Emam (Egypt) a více jak 200 diváky se nejprve představily sólové tanečnice:

s číslem 1 - Belej Darja, Slovinsko
s číslem 2 - Cicanovic Jelena, Srbsko
s číslem 3 - Kadanová Iveta, Česká repulika
s číslem 4 - Lestachova Maria, Slovensko
s číslem 5 - Novosadová Kateřina, Česká republika
s číslem 6 - Rysová Štěpánka, Česká republika
s číslem 7 - Samira (Ania Mendak), Polsko
s číslem 8 - Siri Ydstie, Norsko
s číslem 9 - Suraiya (Szymala Eva), Polsko
s číslem 10 - Zakrevská Petra, Česká republika
a s číslem 11 - Zychová Lenka, Česká republika

Soutěžící č. 01
Darja Belej

Soutěžící č. 01
Darja Belej

Soutěžící č. 01
Darja Belej

Soutěžící č. 02
Jelena Cicanovic

Soutěžící č. 02
Jelena Cicanovic

Soutěžící č. 02
Jelena Cicanovic

Soutěžící č. 03
Iveta Kadahová

Soutěžící č. 03
Iveta Kadahová

Soutěžící č. 03
Iveta Kadahová

Soutěžící č. 04
Mária Leštachová

Soutěžící č. 04
Mária Leštachová

Soutěžící č. 04
Mária Leštachová

Soutěžící č. 05
Kateřina Novosadová

Soutěžící č. 05
Kateřina Novosadová

Soutěžící č. 05
Kateřina Novosadová

Soutěžící č. 06
Štěpánka Rysová

Soutěžící č. 06
Štěpánka Rysová

Soutěžící č. 07
Samira Anna Mendak

Soutěžící č. 07
Samira Anna Mendak

Soutěžící č. 07
Samira Anna Mendak

Soutěžící č. 08
Siri Ydstie

Soutěžící č. 08
Siri Ydstie

Soutěžící č. 08
Siri Ydstie

Soutěžící č. 09
Suraiya

Soutěžící č. 09
Suraiya

Soutěžící č. 09
Suraiya

Soutěžící č. 10
Petra Zakrevska

Soutěžící č. 10
Petra Zakrevska

Soutěžící č. 10
Petra Zakrevska

Soutěžící č. 11
Lenka Zychová

Soutěžící č. 11
Lenka Zychová

Soutěžící č. 11
Lenka Zychová

Program soutěže byl nabitý a ihned po skončení sólových vystoupení dostaly prostor skupiny, jejich vystoupení byla pro diváky více než atraktivní.

S číslem 1 skupina Rose Line z Otrokovic ve složení Marie Vaněčková, Blanka Šťastníková, Kateřina Novosadová, která zatančila v choreografii Kateřiny Novosadové.


Skupina č. 01
Rose Line

Skupina č. 01
Rose Line

Skupina č. 01
Rose Line

S číslem 2 tančila skupina Wardah El Shareef (Vznešené růže) z Prahy ve složení Zdeňka Tvrdíková, Shareefa Eva Hlávková, Warda Petra Kordíková, Lenka Dušková, která zatančila lidovou Saedy Men Gebly v choreografii egytské tanečnice Nasry.


Skupina č. 02
Wardah El Shareef

Skupina č. 02
Wardah El Shareef

S číslem 3 se představila skupina Al Fayyum Dancers z Brna ve složení Veronika Šadrovicová, Andrea Holíková, Hana Kořínková, Andrea Němečková, Lenka Lapčíková, Kamila Knötigová, Lenka Zychová, která zatančila průřez folklórními styly v choreografii Terezy Klementové a Lenky Zychové.


Skupina č. 03
Al Fayyum Dancers

Skupina č. 03
Al Fayyum Dancers

Skupina č. 03
Al Fayyum Dancers

Skupina č. 03
Al Fayyum Dancers

S číslem 4 tančilo duo Soleila z Plzně. Tanečnice Eva Procházková a Kateřina Zezulková zatančily Fantasy Fusion ve vlastní choreografii.


Skupina č. 04
Soleila

Skupina č. 04
Soleila

Skupina č. 04
Soleila

S číslem 5 tančila skupina Centra Tance Brno ve složení Lada Janáčková, Monika Košárková, Katka Krejčová, Šárka Martináková, Veronika Šandrovičová, Lenka Zychová, která předvedla choreografii Khaleda Mahmouda ve vlastní úpravě .


Skupina č. 05
Skupina Centra Tance Brno

Skupina č. 05
Skupina Centra Tance Brno

S číslem 6 tančila pražská skupina Flamma Vita ve složení Antea Dorishantová, Aneta Ambrožová, Kateřina Dopitová, Marie Haluzová, Romana Kršňáková, která tančila choreografii s názvem Obětování v choreografii Antey Dorishantové.


Skupina č. 06
Flamma Vita

Skupina č. 06
Flamma Vita

Skupina č. 06
Flamma Vita

S číslem 7 nastoupila pražská Matahari Group ve složení Dorota Kajfoszová, Lea Váňová, Pavla Lédlová, Krisýna Lédlová, Lucie Coufalová, Marta Morávková, Martina Fruhbauerová, Dana Kneřová, Michaela Dolejšová, Veronika Ešnerová, Hanka Vorlíčková, Věra Lněníčková, Tereza Blažková, Tereza Kmínková, Karolina Idrisová, Pavlína Holcová, Jana Schweinerová, která zatančila v choreografii Karoliny Idrisové.


Skupina č. 07
Matahari Group

Skupina č. 07
Matahari Group

Skupina č. 07
Matahari Group

Skupina č. 07
Matahari Group

Velkou skupinu vystřidalo s číslem 8 Duo Janet a Sheena z Liberce. Tanečnice Žaneta Bartelová a Jana Šušková zatančily ve vlastní choreografii.


Skupina č. 08
Duo Janet & Sheena

Skupina č. 08
Duo Janet & Sheena

Skupina č. 08
Duo Janet & Sheena

S číslem 9 se představila Skupina pražských lektorek Centra Tance ve složení Hanka Vorlíčková, Věrka Lněníčková, Pavlína Dušková, Jana Křížková, Dorota Kajfoszová, která tančila choregrafii s hedvábnými vějíři od Karoliny Idrisové a drum solo v choreografii M. Kazafyho v úpravě Karoliny Idrisové


Skupina č. 09
Skupina pražských lektorek Centra Tance

Skupina č. 09
Skupina pražských lektorek Centra Tance

Skupina č. 09
Skupina pražských lektorek Centra Tance

Zahraničním zástupcem v soutěži skupin byla s číslem 10 skupina Šehrezáda z Košic, ve složení Lucia Demjanová, Hana Havierová, Eva Mantičová, Alena Matiová, Galina Oščipová, Barbora Šutaková, která zatančila na mix skladeb v choreografii Lucie Demjanové a Evy Mantičové.


Skupina č. 10
Šeherezáda

Skupina č. 10
Šeherezáda

Skupina č. 10
Šeherezáda

Skupina č. 10
Šeherezáda

S číslem 11 se představilo trio Safyrah z Liberce, ve složení Renata Mrázková, Kristina Burgerová, Lenka Nováková, které zatančilo ve vlastní choreografii.


Skupina č. 11
Safyrah

Skupina č. 11
Safyrah

Skupina č. 11
Safyrah

Jako poslední se s číslem 12 představila pražská skupina Raks Caliente ve složení Barbora Čtvrtečková, Lucie Coufalová, Hana Jelínková, Diana Ešnerová, Karolina Idrisová, a Monika Samcová která zatančila španělsko - arabskou taneční fúzi v choreografii Karoliny Idrisové.


Skupina č. 12
Raks Caliente

Skupina č. 12
Raks Caliente

Skupina č. 12
Raks Caliente

Po krátké poradě poroty následovalo vyhlášení výsledků:
1. místo v kategorii sólista udělila porota tanečnici s číslem 9 - Suraiya (Szymala Eva) z Polska, která od americké tanečnice a choreografky Jilliny převzala pohár, diplom, dárek od Centra Tance, kosmetický balíček společnosti La Chévre, volný vstup na workshop se zahraničním lektorem na Let's Dance 2009 a možnost představit se divákům nedělního Gala večera hvězd.

1. místo v kategorii skupin udělila porota skupině s číslem 7 - Matahari Group z Prahy, která od egyptského tanečníka a choreografa Osamy Emama převzala pohár, diplom, dárky od Centra Tance a možnost představit se divákům nedělního Gala večera hvězd.

Porota udělila ještě dvě speciální ocenění - divoké karty - které opravňovaly k účinkování v nedělním Gala večeru hvězd. Tato ocenění uděluje porota bez ohledu na umístění soutěžícím, kteří jí nějakým způsobem zaujaly.

Možnost vystoupit po boku tanečních hvězd získala Samira (Ania Mendak) z Polska a skupina Šehrezáda ze Slovenské republiky.


Tisková zpráva z průběhu večera.

Hudební doprovod: Orientální hudba použitá na akci pochází z dílen společností ARC a Oriental Fantasy.



Poháry pro vítěze
Seznam soutěžících:

Kategorie - sólista
  • Belej Darja, Slovinsko
  • Cicanovic Jelena, Srbsko
  • Kadanová Iveta, Česká repulika
  • Lestachova Maria, Slovensko
  • Novosadová Kateřina, Česká republika
  • Rysová Štěpánka Česká republika
  • Samira (Ania Mendak), Polsko
  • Siri Ydstie, Norsko
  • Suraiya (Szymala Eva), Polsko
  • Zakrevská Petra, Česká republika
  • Zychová Lenka, Česká republika
Kategorie - skupina (v pořadí vystupování)
  • Rose Line (Marie Vaněčková, Blanka Šťastníková, Kateřina Novosadová)
  • Wardah El Shareef (Vznešené růže) (Zdeňka Tvrdíková, Shareefa Eva Hlávková, Warda Petra Kordíková, Lenka Dušková)
  • Al Fayyum Dancers (Veronika Šadrovicová, Andrea Holíková, Hana Kořínková, Andrea Němečková, Lenka Lapčíková, Kamila Knötigová, Lenka Zychová)
  • Soleila (Kateřina Zezulková, Eva Procházková)
  • Skupina Centra Tance Brno (Lada Janáčková, Monika Košárková, Katka Krejčová, Šárka Martináková, Veronika Šandrovičová, Lenka Zychová)
  • Flamma Vita (Antea Dorishantová, Aneta Ambrožová, Kateřina Dopitová, Marie Haluzová, Romana Kršňáková)
  • Matahari Group (Dorota Kajfoszová, Lea Váňová, Pavla Lédlová, Krisýna Lédlová, Lucie Coufalová, Marta Morávková, Martina Fruhbauerová, Dana Kneřová, Michaela Dolejšová, Veronika Ešnerová, Hanka Vorlíčková, Věra Lněníčková, Tereza Blažková, Tereza Kmínková, Karolina Idrisová, Pavla Holcová, Jana Schweinerová)
  • Duo Janet a Sheena (Žaneta Bartelová, Jana Šušková)
  • Skupina pražských lektorek Centra Tance (Hanka Vorlíčková, Věrka Lněníčková, Pavlína Dušková, Jana Křížková, Dorota Kajfoszová)
  • Šehrezáda - Slovenská republika (Lucia Demjanová, Hana Havierová, Eva Mantičová, Alena Matiová, Galina Oščipová, Barbora Šutaková)
  • Safyrah (Renata Mrázková, Kristina Burgerová, Lenka Nováková)
  • Raks Caliente (Barbora Čtvrtečková, Lucie Coufalová, Hana Jelímková, Diana Ešnerová, Martina Hájková, Karolina Idrisová, Marta Morávková)


Informace o soutěži

Milé tanečnice,

organizační tým Let's Dance 2008 Prague International Festivalu, který se koná v Praze od 24. do 28. července 2008, navazuje na loňskou tradici a vyhlašuje 2. ročník soutěže profesionálních tanečnic a skupin v orientálním tanci.

Soutěž je pořádána jako veřejná a jednokolová. Počet míst je omezen na maximálně 10 sólových tanečnic a 10 skupin. O zařazení do soutěže rozhoduje pořadí, v jakém pořadatel obdrží řádně vyplněné přihlášky, včetně úhrady startovného.

Vítězka loňského ročníku soutěže v raks sharqi - Katka Krejčová. Foto: Aleš Radikovský

Klito Dalitou (Kypr)
1. cena:
  • Pohár a certifikát o umístění v soutěži
  • Workshop se zahraničním hostem na Let's Dance 2009
  • Poukázku v hodnotě 1.000,- na nákup zboží v obchodech Centra Tance
  • Vítězné vystoupení (sólo + skupina) bude zařazeno do programu taneční exhibice Gala večer hvězd 2008
  • Dárek od sponzora
2. cena:
  • Pohár a certifikát o umístění v soutěži
  • Poukázku v hodnotě 500,- na nákup zboží v obchodech Centra Tance
  • Dárek od sponzora
3. cena:
  • Pohár a certifikát o umístění v soutěži
  • Dárek od sponzora
Termín: sobota 26. 7. 2008 20:30 hod
Místo: Divadlo Blaník
Uzávěrka přihlášek: 20. 7. 2008 Přihlašování zastaveno. Kapacita soutěže byla naplněna.
Startovné: 1.450 Kč (50 Euro)
Porota: Lubna Emam (Egypt), Jillina (USA), Osama Emam (Egypt) + zástupce tuzemské taneční scény
Typ tance: orientální
Délka vystoupení: maximálně 5 minut (sólo tanečnice) a 7 minut (skupiny)

Pravidla soutěže


Zleva: Carli Jefferson, Osama Emam, Leila, Katka Krejčová, Lenka Dušková, Daila (TŠ MONA), Jillina. Foto: Aleš Radikovský, Dan Borůvka